Shqip

Italiano

Trupi - Corpo

Be confident in yourself and boost your wellbeing

Organet e jashtme

Organi esterni

kokë

testa

flokë

capelli

syri

occhio

vesh

orecchio

fytyrë

faccia

hundë

naso

mjekër

barba

buzët

labbra

gojë

bocca

dhëmb

dente

gjuhë

lingua

lëkurë

pelle

qafë

collo

krah

braccio

bërryl

gomito

dorë

mano

gisht

dito

thonjtë

unghie

gjiri

seno

muskujt

muscoli

gju

ginocchio

këmbë

piede, gamba

shpinë

schiena

pjesa e poshtme e shpinës

zona lombare

Organet e brendshme

Organi interni

truri

cervello

fyt

gola

mushkëritë

polmone

mëlçi

fegato

veshkat

reni

zemër

cuore

gjak

sangue

stomaku

stomaco

zorrë

intestino

kockë

osso

 1. Organet e jashtme

 2. Kam thyer hundën gjatë skijimit, a mendoni se kam nevojë për operacion?

 3. Ju sigurisht keni nevojë për një operacion në hundë.

 4. Kam nevojë të vizitoj një mjek të syve.

 5. Më lejoni të kontrolloj për një okulist.

 6. A mund ta hapësh gojën?

 7. Një dhëmb ka një vrimë dhe duhet të mbushet.

 8. Organet e brendshme

 9. Çfarë ilaçi duhet të marr për të kuruar një dhimbje të fytit?

 10. Unë do të shkruaj një recetë menjëherë.

 11. Çfarë është grupi juaj i gjakut?

 12. Grupi im i gjakut është A +.