Shqip

Soomaali

Ndërtimtari - dhismo

Help yourself to make everything easy and useful

kaskë

koofiyad

çekiç

Dubbe

gozhdë

musbaar

lopatë

majarafad

dërrasë

loox

dërrasë

alwaax

sharrë

miishaar

gyp

tuubo

hekur

feero

shirit ngjitës

cabir

kaboll

silig

kulm, çati

saqafka

ballkon

balakoonka

mur

darbi

fasadë

wajahad

lyerje

rinjiyeyn

cilindër lyerje

rijeyeye

suvatim

malaas

ngjyrosje

fuundi

rinovim

dib u habaynta

shkatërrim

dumin

nënkontraktues

qandaraasle

mjeshtër

sayid

beton

la taaban karo

rërë

bacaad

ashensor

wiishka

karrocë dore

gaari-gacanka

hilt shpues

dube koronto kushaqeeyo

skelë

iskorsaaran

shkallë

sallaan

murator

wiish

bulldozher

cagaf cagaf

kamion

gaari xamuul ah

ngrohje

kululaynta

energji elektrike

koronto

mjete pune

qalabka shaqada

 1. Ndërtimtari

  Dhismaha

 2. Cilat janë rregullat themelore në fushën e ndërtimit?

  Maxay yihiin sharciyada aasaasiga ah ee goobta dhismaha?

 3. Veshja e kaskës dhe këpucëve të sigurisë është e detyrueshme.

  Xirashada koofiyadda iyo kabaha badbaadada waa qasab.

 4. Çfarë duhet të bëjë tani?

  Maxaan sameeyaa hadda?

 5. Puna tjetër do punoi me fasadë.

  Marka xigta waxaad ku shaqeyn doontaa wajahada.

 6. A keni përvojë pune në fushën e ndërtimit?

  Ma leedahay khibrad shaqo oo ku saabsan dhismaha?

 7. Kam punuar dy vite në një ndërmarrje private.

  Waxaan laba sano ka shaqeynayay shirkad gaar loo leeyahay.

 8. A mund të shkoj në shtëpi pasi ta përfundoj këtë detyrë?

  Guriga ma aadi karaa kadib markaan dhammeeyo howshan?

 9. Ju duhet të kontrolloni mjetet e punës para se të largoheni.

  Waxaad ubaahantahay inaad hubiso aaladaha shaqada intaadan bixin.

 10. Çfarë mendoni për gjendjen e kësaj ndërtese?

  Sideed u aragtaa xaaladda dhismahaan?

 11. Kjo ndërtesë ka nevojë për një prishje totale, por gjithsesi duhet të vlerësojmë rreziqet.

  Dhismahan wuxuu u baahan yahay dhamaan in la dumiyo laakiin weli waa inaan qiimeyno halista.