Suomi

Shqip

Värit - Ngjyrat

Diversiteti bën bukurinë e botës në të cilën ne po jetojmë

valkoinen

bardhë

musta

zi

sininen

kaltër

punainen

kuq

keltainen

verdhë

oranssi

portokalli

vihreä

gjelbër

ruskea

ngjyrë kafe

vaaleanpunainen

rozë

violetti

vjollcë

harmaa

gri, hiri

vaalea väri

ngjyrë e lehtë

tumma

ngjyrë e errët

kulta

artë

hopea

argjend

  1. Ngjyrat

  2. Cila është ngjyra juaj e preferuar?

  3. Ngjyra ime e preferuar është e kuqja.

  4. Çfarë ngjyrë ka flamuri finlandez?

  5. Flamuri finlandez është i kaltër dhe i bardhë.