Suomi

Shqip

Vaatteet - Veshje

Gjërat që ju pëlqejn të vishni dhe të ndrroni çdo ditë

mekko

veshje

paita

këmishë

T-paita

maicë

puser

bluzë

rintaliivit

sytjena

hattu, pipo

kapelë

takki

xhaketë

puku

kostum

farkut

xhinse

housut

pantollona

aluhousut

brekë

hame

fund

shortsit

Pantallona të shkurtra

vyö

rryp

sukat

qorapë

kengät

këpucë

huivi

shall

silmälasit

syze

aurinkolasit

syze dielli

pyjama

pizhamë

muovipussi

qese plastike

 1. Vaatteet

  Veshjet

 2. Kuinka voin auttaa sinua?

  Si mund t'ju ndihmoj?

 3. Etsin talvivaatteita.

  Unë jam duke kërkuar për rrobat e dimrit.

 4. Mitä kokoa käytät?

  Çfarë madhësie përdorni?

 5. Yleensä käytän kokoa M. Kokeilen tuota valkoista paitaa.

  Zakonisht përdor madhësinë M. Do ta provoj atë me ngjyrë të bardhë.

 6. Ostitko uuden paidan?

  A keni blerë një këmishë të re?

 7. Ei, en ostanut, sain sen viime vuonna syntymäpäiväni.

  Jo nuk e bleva, e mora për ditëlindjen time vitin e kaluar.