Suomi

Shqip

Siivous - Pastrim

Mbajeni të thjeshtë dhe të pastër duke bërë gjërat e duhura

siivoja

pastrues

ämpäri

kovë

sieni

sfungjer

käsineet

doreza

pesuaineet

detergjent

harja

furçë

kangas

leckë

moppi

postiqe

pyyhe

peshqir

haitata

shportë

lakaisuharja

furçë gjithëpërfshirëse

jätepussi

qese mbeturinash

kori

kosh

roska

mbeturina

letku

zorrë

pölynimuri

fshesë me korrent

pesukone

larës

kuivausrumpu

tharëse

pöly

pluhur

siivoustakki

pastrues

loppusiivous

pastrimi përfundimtar

kiillottaa

lustroj

desinfiointi

dezinfektim

paperi

letër

siivouspalvelut

shërbime pastrimi

siivoustarvikkeet

pajisje për pastrim

siivousvälineet

mjete pastrimi

toimistosiivous

pastrimi i zyrave

Autopesu

Larje makinash

pesu

larje

imurointi

pastrimi me fshesë

vahaus

depilim

renkaat

gomat

renkaiden vaihto

ndërrimi i gomave

sisäpuhdistus

pastrim i brendshëm

 1. Siivous

  Pastrim

 2. Tarjoatteko siivouspalveluja?

  A ofroni shërbime për pastrim?

 3. Tarjoamme parhaat siivouspalvelut.

  Ne ofrojmë shërbimet më të mira për pastrim.

 4. Kuinka monta tuntia kestää toimiston siivoaminen?

  Sa orë të merr për të pastruar një zyrë?

 5. Se riippuu koosta, keskimäärin kaksi tuntia.

  Mvaret nga madhësia, mesatarja dy orë.

 6. A mund t'i merrni plehrat jashtë ju lutem? Unë duhet të largohem për punë.

 7. Unë tashmë e kam bërë atë. Kaloni një ditë të mbarë në punë.

 8. Autopesu

  Larje makinash

 9. Çfarë lloj shërbimi ju nevojitet?

 10. Unë kam nevojë për të lustruar makinën time sa më shpejt të jetë e mundur dhe për të ndryshuar gomat e dimrit.

 11. A jeni i lirë këtë pasdite?

 12. Jo në të vërtetë, së pari duhet të shkoj në lavazh dhe pastaj të bëj pazar.