Italiano

Shqip

Abiti - Veshje

Gjërat që ju pëlqejn të vishni dhe të ndrroni çdo ditë

vestito

veshje

maglietta

këmishë

t-shirt

maicë

camicia

bluzë

reggiseno

sytjena

cappello

kapelë

giacca

xhaketë

vestito

kostum

jeans

xhinse

pantaloni

pantollona

mutande

brekë

gonna

fund

pantaloncini

Pantallona të shkurtra

cintura

rryp

calzini

qorapë

scarpe

këpucë

sciarpa

shall

occhiali da vista

syze

occhiali da sole

syze dielli

pigiama

pizhamë

sacchetto di plastica

qese plastike

  1. Veshjet

  2. Si mund t'ju ndihmoj?

  3. Unë jam duke kërkuar për rrobat e dimrit.

  4. Çfarë madhësie përdorni?

  5. Zakonisht përdor madhësinë M. Do ta provoj atë me ngjyrë të bardhë.

  6. A keni blerë një këmishë të re?

  7. Jo nuk e bleva, e mora për ditëlindjen time vitin e kaluar.