Norsk

Shqip

Klær - Veshje

Gjërat që ju pëlqejn të vishni dhe të ndrroni çdo ditë

kjole

veshje

skjorte

këmishë

T skjorte

maicë

bluse

bluzë

bh

sytjena

hatt

kapelë

jakke

xhaketë

dress

kostum

jeans

xhinse

bukse

pantollona

underbukser

brekë

skjørt

fund

shorts

Pantallona të shkurtra

belte

rryp

sokker

qorapë

sko

këpucë

skjerf

shall

briller

syze

solbriller

syze dielli

pyjamas

pizhamë

plastpose

qese plastike

 1. Klær

  Veshjet

 2. Hvordan kan jeg hjelpe deg?

  Si mund t'ju ndihmoj?

 3. Jeg leter etter vinterklær.

  Unë jam duke kërkuar për rrobat e dimrit.

 4. Hvilken størrelse bruker du?

  Çfarë madhësie përdorni?

 5. Vanligvis bruker jeg størrelsen M. Jeg vil prøve den med hvit farge.

  Zakonisht përdor madhësinë M. Do ta provoj atë me ngjyrë të bardhë.

 6. Har du kjøpt en ny skjorte?

  A keni blerë një këmishë të re?

 7. Nei jeg kjøpte ikke, jeg fikk den til bursdagen min i fjor.

  Jo nuk e bleva, e mora për ditëlindjen time vitin e kaluar.