Polski

Shqip

Ubrania - Veshje

Gjërat që ju pëlqejn të vishni dhe të ndrroni çdo ditë

sukienka

veshje

koszula

këmishë

koszulka

maicë

bluzka

bluzë

stanik

sytjena

czapka

kapelë

kurtka

xhaketë

garnitur

kostum

dżinsy

xhinse

spodnie

pantollona

majtki

brekë

spódniczka

fund

szorty

Pantallona të shkurtra

pasek

rryp

skarpetki

qorapë

buty

këpucë

szalik

shall

okulary

syze

okulary przeciwsłoneczne

syze dielli

piżama

pizhamë

reklamówka

qese plastike

 1. Ubrania

  Veshjet

 2. W czym mogę pomóc?

  Si mund t'ju ndihmoj?

 3. Szukam ubrań zimowych.

  Unë jam duke kërkuar për rrobat e dimrit.

 4. Jaki rozmiar nosisz?

  Çfarë madhësie përdorni?

 5. Zwykle noszę rozmiar M. Przymierzę tą białą.

  Zakonisht përdor madhësinë M. Do ta provoj atë me ngjyrë të bardhë.

 6. Kupiłeś nową koszulkę?

  A keni blerë një këmishë të re?

 7. Nie, nie kupiłem. Dostałem ją na urodziny w zeszłym roku.

  Jo nuk e bleva, e mora për ditëlindjen time vitin e kaluar.