Svenska

Shqip

Kläder - Veshje

Gjërat që ju pëlqejn të vishni dhe të ndrroni çdo ditë

Hide Image

klänning

veshje

skjorta

këmishë

t-shirt

maicë

blus

bluzë

behå

sytjena

hatt

kapelë

jacka

xhaketë

kostym

kostum

jeans

xhinse

byxor

pantollona

underkläder

brekë

kjol

fund

shorts

Pantallona të shkurtra

skärp

rryp

strumpor

qorapë

skor

këpucë

skarf

shall

glasögon

syze

solglasögon

syze dielli

pyjamas

pizhamë

plastpåse

qese plastike

 1. Kläder

  Veshjet

 2. Hur kan jag hjälpa dig?

  Si mund t'ju ndihmoj?

 3. Jag letar efter vinterkläder.

  Unë jam duke kërkuar për rrobat e dimrit.

 4. Vilken storlek har du?

  Çfarë madhësie përdorni?

 5. Vanligtvis har jag storleken M. Jag vill prova den vita.

  Zakonisht përdor madhësinë M. Do ta provoj atë me ngjyrë të bardhë.

 6. Köpte du en ny skjorta?

  A keni blerë një këmishë të re?

 7. Nej, den köpte jag inte. Jag fick den i födelsedagspresent förra året.

  Jo nuk e bleva, e mora për ditëlindjen time vitin e kaluar.