Svenska

Shqip

Städning - Pastrim

Mbajeni të thjeshtë dhe të pastër duke bërë gjërat e duhura

rengöringsmedel

pastrues

hink

kovë

svamp

sfungjer

handskar

doreza

rengöringsmedel

detergjent

borsta

furçë

trasa

leckë

mopp

postiqe

handduk

peshqir

korg

shportë

sopborste

furçë gjithëpërfshirëse

avfallspåse

qese mbeturinash

korg

kosh

sopor

mbeturina

slang

zorrë

dammsugare

fshesë me korrent

bricka

larës

torktumlare

tharëse

damm

pluhur

dammare

pastrues

slutstädning

pastrimi përfundimtar

putsa

lustroj

desinfektion

dezinfektim

papper

letër

städtjänster

shërbime pastrimi

städtillbehör

pajisje për pastrim

städutrustning

mjete pastrimi

kontorsstädning

pastrimi i zyrave

biltvätt

Larje makinash

tvätta

larje

dammsugning

pastrimi me fshesë

vaxning

depilim

däck

gomat

däckbyte

ndërrimi i gomave

inomhusstädning

pastrim i brendshëm

 1. Rengöring

  Pastrim

 2. Erbjuder ni städtjänster?

  A ofroni shërbime për pastrim?

 3. Vi erbjuder de bästa städtjänsterna.

  Ne ofrojmë shërbimet më të mira për pastrim.

 4. Hur många timmar tar det att städa ett kontor?

  Sa orë të merr për të pastruar një zyrë?

 5. Det beror på storleken, i genomsnitt cirka två timmar.

  Mvaret nga madhësia, mesatarja dy orë.

 6. Kan du ta ut soporna? Jag måste åka till jobbet.

  A mund t'i merrni plehrat jashtë ju lutem? Unë duhet të largohem për punë.

 7. Jag har redan gjort det. Ha en trevlig dag på jobbet.

  Unë tashmë e kam bërë atë. Kaloni një ditë të mbarë në punë.

 8. Biltvätt

  Larje makinash

 9. Vilken typ av tjänst behöver du?

  Çfarë lloj shërbimi ju nevojitet?

 10. Jag måste polera min bil så snart som möjligt och byta vinterdäck.

  Unë kam nevojë për të lustruar makinën time sa më shpejt të jetë e mundur dhe për të ndryshuar gomat e dimrit.

 11. Är du ledig i eftermiddag?

  A jeni i lirë këtë pasdite?

 12. Inte riktigt, först måste jag gå till biltvätten och sedan handla.

  Jo në të vërtetë, së pari duhet të shkoj në lavazh dhe pastaj të bëj pazar.