Soomaali

Shqip

Nadiifinta - Pastrim

Mbajeni të thjeshtë dhe të pastër duke bërë gjërat e duhura

nadiifiye

pastrues

baaldi

kovë

isbuunyo

sfungjer

galoofyada

doreza

saabuun

detergjent

caday

furçë

maro

leckë

xaaq

postiqe

shukumaan

peshqir

danbeel

shportë

burush xaaqid

furçë gjithëpërfshirëse

bacda qashinka

qese mbeturinash

dambiil

kosh

qashinka

mbeturina

tuubada

zorrë

mashiin xaaqin ah

fshesë me korrent

dhaqe

larës

qalajiyaha

tharëse

boodh

pluhur

tirtire

pastrues

nadiifinta ugu dambeysa

pastrimi përfundimtar

dhalaalin

lustroj

jeermiska dila

dezinfektim

warqad

letër

adeegyada nadaafadda

shërbime pastrimi

nadiifinta sahayda

pajisje për pastrim

qalabka nadiifinta

mjete pastrimi

nadiifinta xafiiska

pastrimi i zyrave

Dhaqida baabuurta

Larje makinash

Dhaq

larje

faaruqin

pastrimi me fshesë

nadiifin

depilim

taayirada

gomat

taayirka oo la beddelaya

ndërrimi i gomave

nadiifinta gudaha

pastrim i brendshëm

 1. Nadiifinta

  Pastrim

 2. Ma bixisaa adeegyo nadaafadeed?

  A ofroni shërbime për pastrim?

 3. Waxaan bixinaa adeegyada nadiifinta ugu fiican.

  Ne ofrojmë shërbimet më të mira për pastrim.

 4. Immisa saacadood ayey qaadataa in xafiiska la nadiifiyo?

  Sa orë të merr për të pastruar një zyrë?

 5. Waxay kuxirantahay cabirka, qiyaastii laba saacadood, celcelis ahaan.

  Mvaret nga madhësia, mesatarja dy orë.

 6. Qashinka dibedda ma u qaadi kartaa fadlan? Waa inaan shaqo tago.

  A mund t'i merrni plehrat jashtë ju lutem? Unë duhet të largohem për punë.

 7. Hore ayaan usameeyay. Maalin fiican ku qaad shaqada.

  Unë tashmë e kam bërë atë. Kaloni një ditë të mbarë në punë.

 8. Dhaqida baabuurta

  Larje makinash

 9. Adeeg noocee ah ayaad u baahan tahay?

  Çfarë lloj shërbimi ju nevojitet?

 10. Waxaan ubaahanahay inaan sifeeyo gaarigeyga sida ugu dhaqsaha badan uguna badalo taayirada jiilaalka.

  Unë kam nevojë për të lustruar makinën time sa më shpejt të jetë e mundur dhe për të ndryshuar gomat e dimrit.

 11. fraaqo maleedahay galabta?

  A jeni i lirë këtë pasdite?

 12. Runtii maahan, marka hore waa inaan aado meesha baabuurka lagu dhaqo ka dibna aan wax ka iibsado.

  Jo në të vërtetë, së pari duhet të shkoj në lavazh dhe pastaj të bëj pazar.