Türkçe

Shqip

Renkler - Ngjyrat

Diversiteti bën bukurinë e botës në të cilën ne po jetojmë

beyaz

bardhë

siyah

zi

mavi

kaltër

kırmızı

kuq

sarı

verdhë

turuncu

portokalli

yeşil

gjelbër

kahverengi

ngjyrë kafe

pembe

rozë

mor

vjollcë

gri

gri, hiri

açık

ngjyrë e lehtë

koyu

ngjyrë e errët

altın

artë

gümüş

argjend

 1. Renkler

  Ngjyrat

 2. En sevdiğin renk ne?

  Cila është ngjyra juaj e preferuar?

 3. En sevdiğim renk kırmızı.

  Ngjyra ime e preferuar është e kuqja.

 4. Finlandiya bayrağının rengi nedir?

  Çfarë ngjyrë ka flamuri finlandez?

 5. Finlandiya bayrağının rengi mavi ve beyazdır.

  Flamuri finlandez është i kaltër dhe i bardhë.