Türkçe

Shqip

Kıyafetler - Veshje

Gjërat që ju pëlqejn të vishni dhe të ndrroni çdo ditë

elbise

veshje

gömlek

këmishë

tişört

maicë

bluz

bluzë

sütyen

sytjena

şapka

kapelë

ceket

xhaketë

takım elbise

kostum

kot pantolon

xhinse

pantolon

pantollona

külot

brekë

etek

fund

şort

Pantallona të shkurtra

kemer

rryp

çorap

qorapë

ayakkabılar

këpucë

atkı

shall

gözlük

syze

güneş gözlüğü

syze dielli

pijama

pizhamë

plastik torba

qese plastike

 1. Kıyafetler

  Veshjet

 2. Size nasıl yardımcı olabilirim?

  Si mund t'ju ndihmoj?

 3. Kışlık kıyafet arıyorum.

  Unë jam duke kërkuar për rrobat e dimrit.

 4. Kaç beden giyiyorsunuz?

  Çfarë madhësie përdorni?

 5. Genellikle M beden giyiyorum. Beyaz renkli olanı deneyeceğim.

  Zakonisht përdor madhësinë M. Do ta provoj atë me ngjyrë të bardhë.

 6. Yeni bir gömlek mi satın aldın?

  A keni blerë një këmishë të re?

 7. Hayır, satın almadım, geçen seneki doğum günümde almıştım.

  Jo nuk e bleva, e mora për ditëlindjen time vitin e kaluar.