Tiếng Việt

Shqip

Động vật - Kafshët

Mbroni botën e egër dhe jepini dashuri të pakushtëzuar për kafshët tuaja shtëpiake

động vật nuôi

Kafshët shtepiake

con chó

qen

con mèo

macë

con vịt

rosë

con gà trống

gjel

con bò

lopë

con ngựa

kalë

con cừu

dele

con dê

dhi

con heo

derr

con lạc đà

deve

con ruồi

mizë

con ong

bletë

con thỏ

lepur

động vật hoang dã

Kafshët e egra

con sói

ujk

con gấu

ari

con hổ

tigër

con sư tử

luan

con voi

elefant

con hươu cao cổ

gjirafë

con khỉ

majmun

con nhện

marimangë

con rắn

gjarpër

con ếch

bretkocë

con muỗi

mushkonjë

con chim

zog

chim đại bàng

shqiponjë

 1. Động vật nuôi

  Kafshët shtepiake

 2. Bạn có nuôi thú cưng ở nhà không?

  A keni një kafshë shtëpiake në shtëpi?

 3. Có chứ, tôi có một con chó con và một con ngựa để thi cưỡi ngựa.

  Po, unë kam një qen të vogël dhe një kalë për garën e hipur.

 4. Ở vùng bạn sống có trang trại nào không?

  A keni ndonjë fermë në zonën tuaj të fshatit?

 5. Có một công ty tư nhân chuyên cung cấp các sản phẩm từ sữa.

  Po, ekziston një kompani private që ofron produkte qumështi.

 6. Động vật hoang dã

  Kafshët e egra

 7. Có bao nhiêu loài động vật trong sở thú

  Sa kafshë gjenden në këtë kopsht zoologjik?

 8. Hãy đi sang phía đối diện để biết thêm thông tin.

  Le të shkojmë të marrim më shumë informacion në banak.

 9. Loài động vật nào cao nhất?

  Cila kafshë është më e larta?

 10. Con hươu cao cổ là cao nhất.

  Gjirafa është më e larta.