Tiếng Việt

Shqip

Vệ sinh - Pastrim

Mbajeni të thjeshtë dhe të pastër duke bërë gjërat e duhura

lao công

pastrues

cái xô

kovë

miếng bọt biển vệ sinh

sfungjer

găng tay vệ sinh

doreza

chất tẩy rửa

detergjent

bàn chải

furçë

vải

leckë

cây lau nhà

postiqe

khăn tắm

peshqir

giỏ đựng đồ giặt

shportë

bàn chải quét sàn cán dài

furçë gjithëpërfshirëse

túi rác

qese mbeturinash

cái rổ

kosh

rác

mbeturina

dây ống nước

zorrë

cây hút bụi

fshesë me korrent

máy giặt

larës

bàn ủi

tharëse

bụi

pluhur

chổi quét bụi

pastrues

vệ sinh tổng thể

pastrimi përfundimtar

đánh bóng

lustroj

khử trùng

dezinfektim

giấy

letër

dịch vụ vệ sinh

shërbime pastrimi

dụng cụ vệ sinh

pajisje për pastrim

thiết bị vệ sinh

mjete pastrimi

vệ sinh văn phòng

pastrimi i zyrave

rửa xe ô tô

Larje makinash

rửa

larje

hút bụi

pastrimi me fshesë

làm sạch

depilim

lốp xe

gomat

thay lốp xe

ndërrimi i gomave

vệ sinh nội thất

pastrim i brendshëm

 1. Vệ sinh

  Pastrim

 2. Bạn có cung cấp dịch vụ vệ sinh không?

  A ofroni shërbime për pastrim?

 3. Chúng tôi cung cấp dịch vụ vệ sinh tốt nhất.

  Ne ofrojmë shërbimet më të mira për pastrim.

 4. Vệ sinh văn phòng mất bao lâu vậy?

  Sa orë të merr për të pastruar një zyrë?

 5. Nó còn tùy thuộc vào diện tích, thông thường tốn khoảng 2 giờ đồng hồ.

  Mvaret nga madhësia, mesatarja dy orë.

 6. Bạn có thể vứt rác không? Tôi phải đi làm bây giờ.

  A mund t'i merrni plehrat jashtë ju lutem? Unë duhet të largohem për punë.

 7. Tôi đã vứt rác rồi. Ngày mới làm việc vui vẻ nhé!

  Unë tashmë e kam bërë atë. Kaloni një ditë të mbarë në punë.

 8. Rửa xe ô tô

  Larje makinash

 9. Bạn cần hỗ trợ gì?

  Çfarë lloj shërbimi ju nevojitet?

 10. Tôi cần đánh bóng và thay lốp ô tô càng sớm càng tốt.

  Unë kam nevojë për të lustruar makinën time sa më shpejt të jetë e mundur dhe për të ndryshuar gomat e dimrit.

 11. Chiều nay bạn có rảnh không?

  A jeni i lirë këtë pasdite?

 12. Tôi không rảnh lắm, tôi phải đi rửa xe ô tô trước sau đó đi mua ít đồ.

  Jo në të vërtetë, së pari duhet të shkoj në lavazh dhe pastaj të bëj pazar.